Du er her: Hjem | Kommunale tjenester | Vann og avløp | Kommunale vannverk

HARDHET I VANN

Avd. kommualteknikk

I Nedre Bardu og på Fredly i Salangsdalen er det hardere vann fra vannverket enn ellers i kommunen. Hardheten ligger mellom 7 og 8 og kalkinnholdet rundt 40. Det samme gjelder i noen perioder for Øvre Bardu. Til vanlig kommer vannet i Øvre Bardu fra Lappskaret, men i perioder brukes grunnvann fra Kjølhaug.

Abonnentene i disse områdene bør gjøre oppmerksom på det når de kjøper varmtvannsbereder og de bør følge bruksanvisningen som følger med oppvaskmaskiner o.s.v.

LEKKASJESØK PÅ SETERMOEN

Avd. kommunalteknikk

Natt til 11. oktober har vi drevet lekkasjesøk på Setermoen. Det er et ledd i forbyggende vedlikehold. Søket foregår ved at vi stenger og åpner sluser. I den forbindelse kan det hende at det blir driftsproblemer i etterkant. Dersom du merker problem med farget vann eller annet, så ta kontakt med vakttelefonen, 95756962.

Kommunale vannverk